Dom Aktualności

Objaśnienia regulatorów PID - sterowanie automatyczne

Orzecznictwo
dobra jakość Benchtop Environmental Test Chamber na sprzedaż
dobra jakość Benchtop Environmental Test Chamber na sprzedaż
Opinie klientów
Wielkie dzięki za profesjonalną obsługę zespołu Q1-Test, cieszymy się, że mamy komorę do pomiaru temperatury i działa ona do tej pory.

—— Tonny Cruise

Komora testowa w komorze solnej została zainstalowana w zeszłym tygodniu zgodnie z twoim przewodnikiem, teraz działa dobrze, dziękuję. będziemy polecać go moim znajomym.

—— Robert Antonio

Nasza komora testowa temperatury 1000 L QTH-1000C działa bardzo dobrze po zainstalowaniu i ustawieniu przez pracownika serwisu testu Q1. Nasi pracownicy mogą działać płynnie. Dzięki

—— Juan Smith

Im Online Czat teraz
firma Aktualności

Objaśnienia regulatorów PID - sterowanie automatyczne

Objaśnienia regulatorów PID - sterowanie automatyczne

Objaśnienia regulatorów PID - sterowanie automatyczne

Regulatory PID są nazwane według ich proporcjonalnych, całkowych i pochodnych trybów sterowania. Są one stosowane w większości automatycznych aplikacji do sterowania procesami w przemyśle. Regulatory PID mogą być używane do regulacji przepływu, temperatury, ciśnienia, poziomu i wielu innych przemysłowych zmiennych procesowych. Ten blog przegląda projekt sterowników PID i wyjaśnia stosowane w nich tryby sterowania P, I i D.

Automatyczna kontrola

Aby odciążyć naszego operatora od nudnego zadania ręcznego sterowania, powinniśmy zautomatyzować pętlę sterowania. Robi się to w następujący sposób:

Zainstaluj elektroniczne urządzenie do pomiaru temperatury.

Zautomatyzuj zawór gazowy, dodając do niego siłownik (i ewentualnie pozycjoner), aby mógł być napędzany elektronicznie.

Zainstaluj sterownik (w tym przypadku kontroler PID) i podłącz go do elektronicznego pomiaru temperatury i automatycznego zaworu sterującego.

Regulator PID ma nastawę (SP), którą operator może ustawić na żądaną temperaturę. Wyjście sterownika (CO) ustawia pozycję zaworu regulacyjnego. Pomiar temperatury, zwany zmienną procesową (PV), zapewnia regulatorowi bardzo potrzebne sprzężenie zwrotne. Zmienna procesowa i wyjście kontrolera są zwykle przesyłane sygnałami 4 - 20mA lub za pomocą poleceń cyfrowych w magistrali Fieldbus.

Gdy wszystko jest gotowe do pracy, regulator PID porównuje zmienną procesową z jej wartością zadaną i oblicza różnicę między dwoma sygnałami, zwaną również błędem (E).

Następnie, w oparciu o strojenie błędów i regulatora PID, sterownik oblicza odpowiednie wyjście regulatora, które otwiera zawór sterujący we właściwą pozycję, aby utrzymać temperaturę w punkcie nastawy. Jeśli temperatura wzrośnie powyżej nastawy, regulator zmniejszy pozycję zaworu i odwrotnie.

Kontrola PID

Regulatory PID mają trzy tryby sterowania:

Kontrola proporcjonalna

Kontrola całkowa

Kontrola pochodna

Każdy z trzech trybów reaguje inaczej na błąd. Ilość odpowiedzi generowanej przez każdy z trybów sterowania można regulować, zmieniając ustawienia strojenia sterownika.

Pub Czas : 2019-01-08 08:41:38 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
DongGuan Q1-Test Equipment Co., Ltd.

Osoba kontaktowa: Mr. Andy DAI

Tel: +86-13450058229

Faks: 86-769-2278-4276

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)